Dredy

<< < (2/2)

Pucek:
Znajomy ma syntetycznego dreda + naturalne krótsze. O ile nie jest on długi jak u avatara i kolorowy (tak jak w przypadku kolegi) to nie jest to takie złe rozwiązanie. ;)

Maxter:
Ja mam dredy. 12 dredów z tyłu głowy.

Cytat: Blitzwing  Listopad 22, 2010, 21:00:44

Dredów się nie doczepia, bo to tak chujowe jak implanty bicepsów. Zapuść całe i potem zetnij i zostaw na dredy. Zresztą zanim urosną dobre rób z nich warkoczyki  :E

Racja - jest to średnie rozwiązanie, co nie oznacza że nie można doczepiać dredów do włosów, bo można.
Proponowałbym zapuścić włosy, zrobić z tyłu dredy, ściąć włosy z reszty głowy i dorobić dredy właśnie z tej ściętej reszty. Ja miałem włosy ok. 30cm, dredy na początku były ok 12-14cm, po doczepieniu - ponad 30cm.

Jak się myje? O skórę przy głowie trzeba dbać, myć szamponem, ja osobiście nie widzę przeszkód w używaniu zwykłego, np. przeciwłupieżowego, ale niektórzy mówią, żeby używać szamponów bez tych wszystkich chemikalii - np takich dla dzieci.
Natomiast same dredy się nie brudzą, więc wg mnie nie ma potrzeby ich myć. Mam dredy od początku lipca i póki co same dredy myłem raz, może dwa, kiedy zaśmierdnęły mi dymem.

ponieważ nie chcę zapuszczać ich długi czas żeby w tym czasie te dłuższe włosy mnie krępowały

Radzę zapuścić, długie włosy to przedsmak dredów, do których naprawdę trzeba sie przyzwyczaić i które sprawiają dużo problemów w porównaniu do długich włosów.

Chester_815:

Najbardziej mnie interesuje jak się je utrzymuje w czystości itp.
Czystość i dredy? Z tego co wiem to po zrobieniu ich nie można myć włosów przez dosyć długi okres czasu.

Sareth1:
A czy dready są drogie bo słyszałem że ok 2 tyś

Sryy za offtop

Maxter:
Cytat: lostek815  Listopad 24, 2010, 18:22:57

Najbardziej mnie interesuje jak się je utrzymuje w czystości itp.
Czystość i dredy? Z tego co wiem to po zrobieniu ich nie można myć włosów przez dosyć długi okres czasu.

No to słyszałeś... i dobrze i źle. Owszem, wskazane jest niemyć głowy (nie moczyć ogólnie) przez jakiś czas, 1-3 tygodnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodze , żeby umyć np. po 4-6 dniach, jeśli ktoś się np źle czuje i ma potrzebę umyć. Wtedy dredy się trochę rozwalą i będzie trzeba je poprawić.

@up:

Jeżeli chcesz zrobić dredy w salonie fryzjerskim, gdzie 50% ceny to "renoma salonu", druga połowa to natomiast "dredy" bo dredami sie tego nie nazwie, zrobione metodą długiego tapirowania i "klejenia" jakimś woskiem, co sprowadza się do tego, że klient jest królikiem doświadczalnym, bo fryzjerzy są przygotowani do robienia dredów tylko teoretycznie. Wtedy rzeczywiście dredy mogą kosztować 2 kafle.

Ja za 12 dredów + późniejsze przedłużenie zapłaciłem coś w przedziale 200-280zł. 80 za zrobienie i reszta - nie pamiętam ile - to przedłużenie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona